Logopeda dziecięcy prowadzi badania i działania praktyczne w zakresie ogólnej diagnozy stanu rozwoju mowy i ogólnej terapii zaburzeń komunikacji człowieka na różnych etapach rozwoju i w różnych sferach aktywności.
Do logopedy można udać się w każdym momencie, jeśli tylko coś nas zaniepokoi w rozwoju dziecka. Już kilka chwil po urodzeniu logopeda może ocenić zdolność mowy, a właściwie potencjał do jej rozwoju. Do zadań logopedy małego dziecka należy:
Wczesna interwencja terapeutyczna może wyeliminować lub złagodzić skutki niepełnosprawności w obrębie aparatu artykulacyjnego oraz w zakresie rozwoju komunikacji.
Powyższe trudności wynikają zazwyczaj z nieprawidłowego napięcia mięśniowego języka, warg, podniebienia, policzków. Już od pierwszych tygodni życia pod opieka logopedy powinny znaleźć się wcześniaki, dzieci ze zdiagnozowanymi wadami anatomicznymi (np. rozszczep podniebienia) oraz z takimi wadami genetycznymi, jak zespół Downa, Aperta oraz dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.
Czasem to, że dziecko nieznacznie odbiega od normy czy nie wypowiada jeszcze jakiejś głoski, jest zupełnie naturalne, ponieważ rozwój mowy jest procesem indywidualnym i nie u każdego dziecka przebiega w tym samym tempie. Jednak jeśli masz wątpliwości skonsultuj się z logopedą. On oceni czy to wada wymowy czy fizjologiczny etap nabywania języka. Z wizytą nie warto zwlekać. Im wcześniej specjalista zdiagnozuje ewentualną wadę, tym łatwiej będzie ją skorygować. Czekanie aż problem minie sam, sprzyja utrwalaniu się wady. Z wady wymowy się nie wyrasta!
Prosimy o kontakt z rejestracją w celu sprawdzenia wolnych terminów oraz zapisu na wizytę.
Wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą w możliwie szybkim czasie.
Używamy plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu ze strony oraz w celach analizy statystycznej i marketingowej. Klikając guzik 'OK’ wyrażasz zgodę. W razie wątpliwości poznaj naszą politykę prywatności.