strefa zdrowia logo

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Przepływ cewkowy – Uroflowmetria

Bezbolesne i nieinwazyjne badanie przepływu moczu. Badanie stosuje się w diagnostyce schorzeń polegających na utrudnieniu oddawania moczu. Badanie polega na swobodnym oddaniu moczu do urządzenia o wyglądzie zwykłej toalety. Badanie odbywa się bez obecności personelu medycznego z zachowaniem intymności. Po badaniu wykonywane jest USG aby ocenić zaleganie moczu po mikcji.
Podstawowym warunkiem, który musi być spełniony jest odpowiednie wypełnienie pęcherza moczowego. Za optymalną objętość oddanego moczu uznaje się 150 – 500 ml.
W celu zachowania wiarygodności wyniku uroflowmetrii, badanie należy rozpocząć tuż po pierwszym sygnale parcia na oddanie moczu. Nie wcześniej, by uzyskać odpowiednie wypełnienie pęcherza i siłę parcia, ale także nie później, by nie dopuścić do nadmiernego przepełnienia pęcherza.

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA 

• Na godzinę przed badaniem wypić 0,5 litra płynu (niegazowanej wody), żeby chciało się normalnie oddać mocz w wyznaczonym czasie.
• Badanie polega na oddania moczu w gabinecie do komputerowej ubikacji!!!
• W dniu badania należy przyjąć zalecone leki.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Umów się na wizytę

Wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą w możliwie szybkim czasie.

Nowe specjalizacje
i usługi w przychodni
Ortopeda
Traumatolog narządu ruchu
USG ortopedyczne
Blokada ortopedyczna
Easter Day (Instagram Story) (620 x 874 px) 1
cookies.png

Używamy plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu ze strony oraz w celach analizy statystycznej i marketingowej. Klikając guzik 'OK’ wyrażasz zgodę. W razie wątpliwości poznaj naszą politykę prywatności.