strefa zdrowia logo

lek. med. Anna Nowicka

Lekarz podróży

internista wawer lekarz rodzinny

Lekarz podróży • Wawer

PRZYCHODNIA STREFA ZDROWIA

Medycyna podróży jest dziedziną, która łączy w sobie zagadnienia z różnych dyscyplin medycznych. Zajmuje się problematyką związaną z zagadnieniami epidemiologii, higieny, interny, pediatrii, chirurgii oraz medycyny urazowej. Ważnym zagadnieniem jest również wpływ określonego środowiska na człowieka w czasie pobytu w różnych miejscach.

Jeśli planujesz w wakacje egzotyczną podróż – odwiedź CM STREFA ZDROWIA. Nasza doktor posiada Certyfikat Lekarza Medycyny Podróży wydany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Morskiej i Główny Inspektorat Sanitarny. Lekarz medycyny podróży w naszej przychodni udzieli porad i zaleceń w zakresie:

zagrożeń dla zdrowia, jakie wynikają z odmiennych warunków klimatycznych oraz kulturowych danego kraju
profilaktyki sanitarno-epidemiologicznej chorób, które najczęściej występują w trakcie podróży (biegunka, malaria, tężec, dur brzuszny, WZW A, WZW B, HIV oraz inne);

  • szczególnych środków ostrożności oraz innych zasad dla podróżujących pacjentów z chorobami przewlekłymi (takimi jak cukrzyca czy choroby układu krążenia);
    podróżowania dziećmi;
  • profilaktyki czynnej chorób (szczepienia obowiązkowe i zalecane przed podróżą, kwalifikacja do szczepień);
  • odpowiedniego wyposażenia apteczki na czas podróży oraz pobytu w miejscu docelowym;
  • informacji o warunkach zdrowotnych do uprawiania sportów ekstremalnych ( w tym nurkowanie czy wspinaczka wysokogórska).

Zagrożenia zdrowotne związane z podróżowaniem wynikają miedzy innymi ze zmiany miejsca pobytu, odmiennych warunków klimatycznych, a także zależą od stylu podróżowania. Nigdy nie należy lekceważyć okresu adaptacji organizmu. Duże znaczenie ma także cel wyprawy. Do obszarów największego ryzyka należą kraje Azji Południowo-Wschodniej, Afryki Subsaharyjskiej i Ameryki Południowej. Wizyta u lekarza medycyny podróży pozwala zmniejszyć ryzyko związane z egzotyczną podróżą, dzięki otrzymaniu szczegółowych informacji na temat zagrożeń, epidemiologii oraz koniecznej profilaktyki czy badań dla poszczególnych rejonów świata.

Odwiedzając naszą Klinikę przed wycieczką dbasz o bezpieczną podróż!

HONORUJEMY

PAKIETY UBEZPIECZENIOWE

Usługi gabinetów

PRZYCHODNIA - WAWER

GABINET MASAŻU

Lekarze specjaliści - Wawer

DLA DOROSŁYCH

Lekarze specjaliści - Wawer

DLA DZIECI

Umów się na wizytę

Wypełnij i wyślij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą w możliwie szybkim czasie.

Nowe specjalizacje
i usługi w przychodni
Ortopeda
Traumatolog narządu ruchu
USG ortopedyczne
Blokada ortopedyczna
Easter Day (Instagram Story) (620 x 874 px) 1
cookies.png

Używamy plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu ze strony oraz w celach analizy statystycznej i marketingowej. Klikając guzik 'OK’ wyrażasz zgodę. W razie wątpliwości poznaj naszą politykę prywatności.