Kardiolog - Strefa Zdrowia

Kardiolog to lekarz specjalista zajmujący się schorzeniami i wadami układu sercowo-naczyniowego (serca, aorty i mniejszych naczyń krwionośnych), ich rozpoznawaniem i leczeniem. Kardiolog skupia się nie tylko na wrodzonych i nabytych chorobach serca, ale także zajmuje się układem krążenia i bliskimi sercu naczyniami krwionośnymi.

Do specjalnych zadań w pracy kardiologa zalicza się: rozpoznanie i badanie wrodzonych i nabytych chorób serca, układu krążenia, bliskich sercu naczyń krwionośnych i mięśnia sercowego, wsparcie i prowadzenie podczas rehabilitacji pacjentów z chorobami serca i układu krążenia, badanie serca przy pomocy ultradźwięków, diagnostyczne cewnikowanie serca.

lek. med. Błażej Kozłowski

lek. med. Błażej Kozłowski

Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Wieloletnie doświadczenie w leczeniu i diagnostyce chorób układu sercowo-naczyniowego takich jak: arytmie, nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, niewydolność serca, ostre stany kardiologiczne. Implantacje i kontrola urządzeń wszczepialnych (rozruszniki serca, kardiowertery-defibrylatory). Kardiolog to lekarz specjalista zajmujący się schorzeniami i wadami układu sercowo-naczyniowego (serca, aorty i mniejszych naczyń krwionośnych), ich […]