Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie 1995r. Specjalizacja z otolaryngologii I stopień 1999r, specjalizacja z otolaryngologii II stopień 2008r, otolaryngologia dziecięca zakończona 2014 (obecnie przed egzaminem). Praca w Oddz.Otolaryngologicznym Szpitala Dziecięcego przy ul.Niekłańskiej w Warszawie od 2000 roku.
Lekarz laryngolog / otorynolaryngolog zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób: ucha, nosa, zatok przynosowych, jamy ustnej, gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli, przełyku, głowy, szyi oraz przyległych do nich struktur, a także narządów zmysłów – słuchu, równowagi, węchu i smaku.
Z jakimi dolegliwościami należy zwrócić się do laryngologa/ otolaryngologa?
Większość chorób laryngologicznych rozwija się powoli, co powoduje, że objawy narastają stopniowo. Z dolegliwościami znacznie nasilonymi lub powstałymi w krótkim czasie, np. urazy, nagła głuchota, zgłaszamy się na ostry dyżur.
Do typowych objawów, świadczących o schorzeniach otolaryngologicznych należą:
- ból ucha, uczucie zatkania, uporczywe szumy uszne
- niedosłuch
- zaburzenia równowagi
- długotrwała chrypka
- przewlekłe zapalenie gardła, tchawicy, oskrzeli
- zapalenie zatok
- oddychanie przez usta
- chrapanie
- wyczuwalny guz w obrębie głowy i szyi
- zaburzenia połykania (dysfagia)
- nietypowa wydzielina z ucha, nosa (np. z domieszką krwi)
- niedowłady i porażenia narządów głowy i szyi
Jak przygotować się do wizyty u otolaryngologa?
Należy zabrać ze sobą wszystkie aktualne badania laboratoryjne i obrazowe, również te wykonane wcześniej a także ewentualne karty informacyjne z leczenia szpitalnego i pisemne konsultacje lekarzy, u których byliśmy wcześniej.